Bh. reprezentativac nemilosrdan prema Fenerbahčeu

Sport

U okviru 25. kola turske Super Lige ekipa Konyaspora za koju nastupaju trojica bh. internacionalaca je kao gost savladala Fenerbahče rezultatom 3:2, a naš reprezentativac Riad Bajić je bio dvostruki strijelac za svoj tim.

Riad Bajić, Amir Hadžiahmetović i Deni Milošević su bili u početnom sastavu Konyaspora, trenutno sedme momčadi turskog prvenstva.

Poveo je Konyaspor u 17. minuti, a Riad Bajić je pogodio nakon asistencije Deni Miloševića, mladog reprezentativca Bosne i Hercegovine.

Fenerbahče je golom Martin Škrtela stigao do izjednačenja u 21. minuti, ali slavlje domaće momčadi je trajalo samo minutu, s obzirom da Riad Bajić svojim drugim golom dovodi svoj klub u novu prednost.

Nakon 2:1 na poluvremenu, Omer Sahiner u drugom dijelu povećava vodstvo svoje momčadi, a Deni Milošević je upisao svoju drugu asistenciju.

Do kraja utakmice Moussa Sow je svojim golom ublažio poraz domaće ekipe i postavio konačan rezultat susreta (2:3).

Riad Bajić je s nova dva gola stigao do brojke od 12 golova u ligi ove sezone, što ga čini drugim najboljim golgeterom prvenstva. On je zamijenjen u sudijskoj nadoknadi, a Deni Milošević u 86. minuti, dok je mladi bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović na terenu proveo cijeli meč.