Bh. rukometaši slavili na gostovanju u Finskoj

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je prvu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a izabranici Bilala Šumana su večeras slavili u Finskoj rezultatom 32:27 (15:10).

Naša reprezentacija je sjajno otvorila susret, pa je u uvodnim minutama uz raspoloženog Benjamina Burića na golu stigla do prednosti od 4:0

Finci su do prvog gola stigli tek poslije sedam minute igre, ali potom hvataju ritam i smanjuju prednost bh. reprezentacije i dolaze do 5:4.

Ipak zahvaljujući dobroj realizaciji bh. reprezentacija ponovo povećava vodstvo, te u 15. minuti dolazi do najveće prednosti u prvom poluvremenu, bilo je 10:4.

Poslije toga je uslijedio skoro desetominutni post bez gola našeg tima, domaći su se vratili na dva gola zaostatka, ali ipak završnica poluvremena pripada bh. reprezentaciji, koja na odmor odlazi sa zalihom od pet golova prednosti (15:10).

U nastavku naši reprezentativci su poprilično uspjevali u namjeri da održe prednost, u dva navrata je ona iznosila šest golova, ali se u završnici utakmice Finci približavaju na tri gola zaostatka.

Ipak reprezentacije BiH je mirno odigrala posljednje minute utakmice i nije dozvolila sebi gubitak novih bodova, te je na kraju sasvim zaslužena stigla do pobjede od pet golova razlike (32:27).

Najefikasniji u redovima bh. reprezentacije je bio Marko Panić sa deset postignutih golova, dok je golman Benjamin Burić upisao 15 uspješnih intervencija.