Bod u Grčkoj: Zmajevi prokockali pobjedu u zadnjim trenucima

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u nogometu, u okviru 4. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo gostovala je u Grčkoj. U jednoj od najvažnijih utakmica kvalifikacija remizirali smo sa domaćinom, i pored činjenice da smo odigrali jednu od najboljih utakmica u posljednje vrijeme.

Sjajno smo otvorili meč, bili dominantniji, konkretniji i to se isplatilo u 32. minuti, kada nakon slobodnog udarca Miralema Pjanića, lopta pogađa stativu, a zatim i Karnezisa, golmana Grčke reprezentacije, te završava u golu. Nošeni povoljnim rezultatom, nastavili smo sa dobrom igrom, stvarali prilike, a onda je uslijedio start nad Edinom Džekom, nakon kojeg naš kapiten burno reaguje, te dobija drugi žuti karton, nakon kojeg napušta igru.

Nakon crvenog kartona Edina Džeke, stvari su krenule u pogrešnom smjeru, Grci su stvarali prilike, naši momci su “branili” rezultat, te veći dio pokušavali zadržati loptu, ali potom je uslijedila kazna. U 95. minuti, lopta nakon kornera dolazi do Tzavellas, koji je sa vrha šesnesterca posprema u mrežu Asmira Begovića za krajnji rezultat 1:1.

Bosna i Hercegovina u sljedećem kolu dočekuje reprezentaciju Gibraltara, u martu mjesecu sljedeće godine.