Čarobna noć u Zenici! Povratak navijača i bod Čelika protiv Zrinjskog

Danas je počeo proljetni dio sezone u BH Telecom Premijer ligi, a odigrana su četiri susreta 19. kola.

Zasigurno, najviše pažnje je privukao susret na Bilinom polju, a snage su odmjerili NK Čelika i vodeća momčada prvenstva, HŠK Zrinjski.

Utakmica je završila bez pobjednika, rezultatom 1:1, a ovaj meč je naravno bio poseban za Zenicu i našu ligu zbog povratka navijača Čelika na tribine, a bilo ih je oko osam hiljada.

Navijači domaće ekipe, popularni Robijaši, pripremili su spektakl za svoj klub i igrače, te tako proslavili svoj povratak na tribine poslije skoro tri protesta. Organizovan je i vatrometa, a naravno i pirotehnika je bila sastavni dio koreografije. Čak je i utakmica bila prekinuta u jednom trenutku zbog bakljade.

Obzirom na važnost susreta, utakmice je započela s dozom nervoze na obje strane. Nakon nekoliko neiskorištenih prilika, činilo se da će poluvrijeme biti završeno bez golova. No, Tomislov Tomić je u šestoj minuti nadoknade zatresao gol Čelika i donio prednost aktuelnom prvaku.

Nastavak donosi bolju igru domaće momčadi. U 63. minuti sudac Ognjen Valjić je svirao penal za Čelik, a siguran egekutor je bio Haris Dilaver, koji pogađa za izjednačenje i erupciju oduševljenja na tribinama Bilinog Polja, a ispostavit će se i za konačan rezultat.

Crveno-crvena priča iz zraka! Video: dron.ba

Crno-crvena priča iz zraka! Video: dron.ba