Džeko promašio penal, pa postigao gol

AS Rome je danas u okviru 24. kola italijanske Serie A stigla do pobjede na gostovanju kod ekipe Crotone rezultatom 2:0, a bh. reprezentativac Edin Džeko je postigao 18. ligaški gol sezone, odnosno, 25. gol u svim takmičenjima.

Edin Džeko je imao priliku da donese vodstvo svojoj ekipi s bijele tačke u 17. minuti, ali njegov penal je završio pored gola domaće momčadi. Međutim Radja Nainggolan je u 40. minuti postigao gol za minimalno vodstvo Rimljana i to je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor. U nastavku, Edin Džeko je u 77. minuti krunisao sjajnu akciju Rimske Vučice i postigao gol za konačnih 2:0 i nastavak svoje serije golova.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine je trenutno vodeći strijelac Serie A, s 18. postignutih golova, dva više od Gonzalo Higuaina i Dries Mertensa.