Džeko se ispromašivao, Lulić upisao asistenciju (VIDEO)

Danas je na terenima u Italiji odigrana većina mečeva 20. kola Serie A, a nastupilo je i nekoliko bh reprezentativaca.

Edin Džeko i AS Roma su došli do minimalne pobjede na gostovanju kod Udinesea, iako naš kapiten neće po najboljem pamtiti ovu utakmicu. Džeko je u prvom poluvremenu promašio penal, a potom i u nastavku susreta dvije ili tri dobre prilike.

Senad Lulić i drugi rimski klub Lazio su došli do pobjede od 2:1 protiv Atalante, a naš reprezentativac je upisao asistenciju za prvi gol svoje ekipe. Na drugoj strani, u redovima Atalante, Ervin Zukanović je proveo 78 minuta na terenu.

Rade Krunić, igrač koji se također sve češće nalazi na spisku selektora Mehmeda Baždarevića, nastupio je za Empoli u susretu bez golova protiv Sampdorie, a zamijenjen je u samoj završnici meča, dok je Mate Jajalo odigrao cijeli meč u porazu Palerma od 4:1 protiv Sassuoloa.

Za kraj dodajmo da Miralem Pjanić večer od 20:45 gostuje s Juventusom kod ekipe Fiorentine.