Gračanica bolje od Krivaje u prvom četvrtfinalnom susretu KUP-a Bosne i Hercegovine

Rukometaši Krivaje večeras su u okviru prvog susreta četvrtfinala KUP-a Bosne i Hercegovine na domaćem terenu poraženi od ekipe Gračanice rezultatom 26:31 (9:16).

Gosti iz Gračanice bolje su otvorili susret pa već u 23. minuti susreta imaju velikih plus sedam golova prednosti kod rezultata 5:12. Do odlaska na pauzu Gračanlije su uspjele sačuvati prednost pa se na odmor odlazi kod rezultata 9:16.

Početkom drugog dijela Krivaja je zaigrala kvalitetnije. Prednost Gračanice polako se smanjivala do minimalnih -2 u 49. minuti kada je rezultat na semaforu glasio 23:25.

Do kraja susreta Gračanica je bez većih problema uspjela sačuvati prednost za na kraju konačnih 26:31.

Najefikasniji u pobjedi Gračanice bili su Mehmedović Omer sa osam i Karanović Luka sa pet postignutih pogodaka dok je jedan manje dodao Isaković Adnan.

Kod Krivaje Abdurahmanović Sedžad bio je najefikasniji sa deset postignutih pogodaka dok je pet dodao Čolaković Faris.

Revanš susret na rasporedu je za sedam dana, u srijedu 27.3.2024. godine.

RK Krivaja – RK Gračanica 26:31 (9:16) | Četvrtfinale Kupa BiH – 1. utakmica

SD Zavidovići – 20.3.2024., Sudije: Arnautović Nedim i Jović Aleksandar, Delegat: Šatordžija Boris
Sedmerci: RK Krivaja 1/1, RK Gračanica 3/2,Isključenja: RK Krivaja (6 minuta), RK Gračanica (6 minuta)

RK Krivaja: Amitović Amar 1, Hamurović Bakir, Demirović Amar, Husanović Adin 2, Džaferović Hanan, Mujanović Imran, Previšić Slavko 4, Telalović Faris, Halilović Adis, Polić Almas 3, Čolaković Faris 5, Delić Malik 1, Abdurahmanović Sedžad 10, Avdić Elmas, Kovačević Danis, Hadžihasić Jasmin, Trener: Avdić Enes

RK Gračanica: Džanbegović Maid, Šahdanović Halil, Mehmedović Denis, Hadžizulfić Emir, Isaković Adnan 4, Ahmetašević Ensar, Šabić Salim, Karanović Luka 5, Mehmedović Omer 8, Džinović Adi 3, Mešinović Harun, Mehmedčehajić Adi 2, Demirović Amer 3, Hamidović Dino 3, Dautović Sead 3, Musić Azer, Trener: Doborac Damir