Hadžići u derbiju bolji od Krivaje

Rukometašice Hadžića večeras su u derbi susretu dvanaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice na domaćem terenu savladale ekipu Krivaje iz Zavidovića rezutatom 32:25 (14:10).

Ekipa Krivaje odlično je odigrala uvodnih osam minuta kada su izabranice Adnana Bašića imale i rezultatsku prednost od dva gola razlike, kod rezultata 3:5.

Nakon toga uslijedio je pad u igri gostujuće ekipe što koriste domaće rukometašice pa serijom 7:1 stižu do četiri gola prednosti 10:6.

Ovu prednost domaće rukometašice uspjele su sačuvati do odlaska na odmor pa je rezultat nakon prvih trideset minuta glasio 14:10.

U nastavku susreta nije bilo značajnijih promjena, prednost je ostala na strani domaće ekipe za na kraju konačnih i sigurnih 32:25.

Ekipu Hadžića do pobjede su vodile Kulić Dejana sa devet te Čajić Ajla, Hadžiadbić Amina i Čahtarević Sara sa po pet postignutih pogodaka.

Kod Krivaje najefikasnija je bila Bašić Sara sa sedam postignutih pogodaka dok je četiri dodala Latifović Adnana.

RK Hadžići – ŽRK Krivaja 32:25 (14:10)

KSIRC Hadžići – 24.2.2024., Sudije: Danilović Ognjen i Karan Sebastijan, Delegat: Alpeza Zdenko
Sedmerci: RK Hadžići 5/4, ŽRK Krivaja 2/2, Isključenja: RK Hadžići (12 minuta), ŽRK Krivaja (16 minuta)

RK Hadžići: Spiljak Lamia, Čajić Ajla 5, Stojanović Anđela 2, Ibrica Sara 1, Hadžiabdić Amina 5, Čahtarević Sara 5, Blečić Sara, Čajić Zerina, Ganić Šejla, Halebić Adna 2, Kulić Dejana 9, Selimović Anisa, Duratbegović Amina, Bošnjak Lejla 3, Saletović Merisa, Trener: Hadžović Alma

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana 2, Bašić Amina 1, Šabić Emina, Bukvić Amina, Latifović Adnana 4, Ćosić Jasmina 1, Karahasanović Nejra 1, Frkatović Naida, Mačak Ajna 3, Mehinagić Amina 3, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 3, Bašić Sara 7, Trener: Bašić Adnan