Krivajašice ubjedljive na gostovanju u Gornjem Vakufu – Uskoplju

Sport

Rukometašice Krivaje večeras su u okviru drugog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile ubjedljivu pobjedu na gostovanju u Gornjem Vakufu – Uskoplju nad ekipom Sloge 2013, rezultatom 25:35 (11:14).

Od samog početka susreta ekipa Krivaje imala je rezultatsku prednost koja niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Prvi dio susreta Krivaja je riješila u svoju korist pa se na pauzu odlazi kod rezultata 11:14.

Početkom drugog dijela serijom 1:8 ekipa Krivaje rješava pitanje pobjednika u večerašnjem susretu. Igrao se 39. minut a gošće su imale deset golova prednosti 12:22.

Do kraja susreta izabranice Adnana Bašića uspjele su sačuvati visoku prednost za na kraju konačnih 25:35.

Krivaju su do pobjede vodile Mehinagić Amna i Bukvić Amina sa po sedam postignutih pogodaka. Po pet su dodale Latifović Adnana i Ćosić Jasmina a jedan manje Cerić Nejra.

U domaćem sastavu najefikasnije su bile Dadić Ema i Ridžal Hena sa po pet postignutih pogodaka.

ŽRK Sloga 2013 – ŽRK Krivaja 25:35 (11:14)

SD Gornji Vakuf – 21.10.2023., Sudije: Hasić Elvir i Nurić Adnan, Delegat: Nedić Zvjezdana
Sedmerci: ŽRK Sloga 2013 6/5, ŽRK Krivaja 7/4, Isključenja: ŽRK Sloga 2013 (8 minuta), ŽRK Krivaja (10 minuta)

ŽRK Sloga 2013: Ljubunčić Lamija, Delić Amina, Avdibašić Dženita, Radmilo Ajna, Kulaglić Aiša, Dadić Ema 5, Ridžal Hena 5, Hadžaibulić Sarah 3, Abazović Dalila 3, Kasumović Šejla 3, Pokvić Esma 4, Hajrić Nejra, Vele Sajra 2, Čajdin Dalal, Hamšić Adnana, Karamustafić Una, Trener: Mahmutović Fuad

ŽRK Krivaja: Šehić Sara, Mehinagić Amna 7, Bašić Amina 3, Bukvić Amina 7, Latifović Adnana 5, Cerić nejra 4, Frkatović naida 1, Mačak Ajna 3, Mahmutović Armina, Bajrić Vildana, Mujkić Lamija, Karahasanović Nejra, Ćosić Jasmina 5, Latifović Adna, Šabić Emina, Bašić Sara, Trener: Bašić Adnan