Minimalna pobjeda Maglaja nad Krivajom

Rukometaši Maglaja večeras su u okviru devetnaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali ekipu Krivaje rezultatom 31:30 (10:11).

Komšijski derbi ponudio je zaista prelijepu rukometnu igru u kojoj su mogli uživati svi ljubitelji rukometa u Maglaju.

Susret su bolje otvorili gostujući rukometaši koji su do osme minute susreta imali četiri gola prednosti, kod rezultata 1:5. Svoj drugi pogodak domaćini postižu tek u osmoj minuti susreta a nakon toga uslijedila je odlična partija maglajske ekipe koja je u 22. minuti stigla do preokreta rezultata 8:7.

Do pauze vidjeli smo još nekoliko preokreta a sa dva vezana pogotka ekipa Krivaje na odmor odlazi sa golom prednosti. Rezultat nakon prvih trideset minuta glasio je 10:11.

Tokom drugog dijela susreta gledali smo dosta ujednačeniju igru, igralo se gol za gol a uglavnom je Krivaja bila ta koja je imala rezultatku prednost, u pojedinim trenucima i plus dva.

Ipak, nešto boljom igrom u posljednje dvije minute susreta ekipa Maglaja stigla je do preokreta rezultata i u konačnici do pobjede sa minimalnih 31:30.

Maglaj su do pobjede vodili Mehinagić Edo sa devet te Kendić Amar, Kadrić Damir i Čosić Haso sa po pet postignutih pogodaka.

U redovima Krivaje najefikasniji su bili Abdurahmanović Sedžad i Čolaković Faris sa po osam postignutih pogodaka te Amitović Amar sa šest.

RK Maglaj – RK Krivaja 31:30 (10:11)

SD Maglaj – 23.3.2024., Sudije: Konjičanin Dino i Konjičanin Amar, Delegat: Nedić Zvjezdana
Sedmerci: RK Maglaj 5/3, RK Krivaja 4/4, Isključenja: RK Maglaj (10 minuta), RK Krivaja (14 minuta)

RK Maglaj: Mehinagić Edo 9, Suljaković Tarik, Kendić Amar 5, Bajraktarević Emir 1, Omeragić Adi 3, Karabegović Tarik, Delić Emir, Ridžal Alen 3, Omerović Ali-Muhamed, Hajdić Sifet, Kadrić Damir 5, Halilović Rijad, Šumić Jakov, Ćatić Benjamin, Čosić Haso 5, Trener: Bajrić Ermin

RK Krivaja: Amitović Amar 6, Hamurović Bakir, Demirović Amar, Mehić Eldar, Husanović Adin 2, Keserović Tarik, Mujanović Imran, Previšić Slavko 2, Telalović Faris, Polić Almas, Čolaković Faris 8, Delić Malik 3, Abdurahmanović Sedžad 8, Avdić Elmas 1, Kovačević Danis, Hadžihasić Jasmin, Trener: Avdić Enes