Muški odbojkaški klub ZAVIDOVIĆI u okviru 8 .kola slavio protiv OK BIHAĆA sa 3:2

MOK Zavidovići

MOK Zavidovići (Arhiva/Zdici.info)

Odbojkaši Zavidovića u okviru 8.kola Super lige F BiH danas su ugostili ekipu OK BIHAĆ i slavili sa 3:2 po setovima 25:19,28:30.27:29,25:21 i 15:9

Bila je ovo odlična odbojkaška predstava za prisutnih 150 ljubitelja odbojke a gdje su posebnu podršku pružili članovi navijačke skupine ROCKERS koji nisu štedili dlanove do konačane pobjede.

Domaći su poveli 25:19 da bi gosti u naredna dva seta pokazali znanje i upornost što su prvo izjednačili u veoma neizvjesnom setu 28:30 da bi i u trećem setu stekli blagu prednost od 27:29 što je bilo dovoljno za preokret za 2:1 u setovima.

U četvrtom setu domaći konsoliduju stanje u svojim redovima te ponovo dovode utakmicu u samu neizvjesnost rješavajući ovaj set sa 25:21 za 2:2 za tay-brek.

Lakše nego se očekivalo domaća ekipa preuzela je inicijativu i odlučujući set privode za konačnih 15:9 i pobjedu od 3:2 za velika dva boda kojih sada imaju ukupno 11 što naše odbojkaše svrstava u gornji dio tabele SUPER LIGE F BiH.
Sudijski par Šefka Hasnić iz Maglaja i Medin Mujkić iz Zenice solidni u djeljenju pravde.
Delegat susreta bio je salih Begić iz Zenice

Naredni ssusret u okviru 9 kola naši odbojkaši gostuju u Tuzli kod Slobode koja je lider tabele.