Nevjerovatna Šehić Sara zaustavila Hadžiće

Rukometašice Krivaje večeras su u okviru trećeg kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali ekipu Hadžića iz Hadžića sa ubjedljivih 33:23 (14:14).

Najzaslužnija za večerašnju pobjedu Krivaje bila je raspoložena i nevjerovatna Šehić Sara koja je upisala dvadeset uspješnih intervencija. Branila je Sara podjednako dobro udarce sa devet, sedam i šest metara.

Gošće iz Hadžića bolje su otvorile susret te serijom 0:3 dolaze do tri gola prednosti u četvrtoj minuti susreta 1:3. Nakon toga domaće rukometašice ulaze u seriju pa u 16. minuti izabranice Adnana Bašića imaju četiri gola prednosti 9:5.

Uslijedio je period ujednačene igre na obje strane a nešto boljom igrom u posljednjim minutama prvog dijela ekipa Hadžića uspijeva anulirati prednost pa se na odmor odlazi kod rezultata 14:14.

U nastavku susreta sasvim druga priča. Odličnom igrom u odbrani i vrhunskom realizacijom u napadu ekipa Krivaje uspijeva da se odlijepi na sedam golova prednosti u 44. minuti susreta 23:16.

Blagi pad u koncentraciji domaće ekipe koriste gošće koje četiri minute kasnije uspijevaju smanjiti zaostatak na minus četiri 24:20.

Nakon minute odmora koju je zatražio trener domaće ekipe Adnan Bašić, domaća ekipa nastavila je u žestokom ritmu. Do kraja susreta Krivaja je povečala prednost na maksimalnih plus deset za na kraju konačnih 33:23.

Pored Sare raspoložene su bile i Mehinagić Amna sa devet te Bašić Sara i Mačak Ajna sa po pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodale Bukvić Amina i Latifović Adnana.

U redovima gostujuće ekipe istakle su se Kulić Dejana sa pet te Stojanović Anđela, HadžiabdićAmina i Čahtarević Sara sa po četiri postignuta pogotka.

ŽRK Krivaja – RK Hadžići 33:23 (14:14)

SD Zavidovići – 28.10.2023., Sudije: Džebo Marko i Trnčić Janko, Delegat: Sušić Goran
Sedmerci: ŽRK Krivaja 5/5, RK Hadžići 5/2, Isključenja: ŽRK Krivaja (2 minute), RK Hadžići (4 minut)

ŽRK Krivaja: Mahmutović Armina, Bajrić Vildana 1, Bašić Amina 2, Bašić Sara 5, Bukvić Amina 4, Latifović Adnana 4, Ćosić Jasmina 2, Cerić nejra 1, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 5, Mehinagić Amna 9, Mujkić Lamija (1 odbrana), Šehić Sara (20 odbrana/2 sedmerca), Latifović Adna, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Hadžići: Čajić Ajla, Stojanović Anđela 4, Ibrica Sara, Hadžiabdić Amina 4, Čahtarević Sara 4, Ganić Šejla, Hamurović Sajra, Halebič Adna 3, Kulić Dejana 5, Selimović Anisa, Lokvančić Summea, Duratbegović Amina 1, Bošnjak Lejla 2, Saletović Merisa, Trener: Hadžović Alma