Odbojkaši Zavidovića stigli do treće pobjede u nizu

MOK Zavidovići

MOK Zavidovići (Arhiva/Zdici.info)

Odbojkaši Zavidovića savladali su u okviru 8. kola Super lige FBIH ekipu Bihaća na domaćem terenu 3:2.

Bila je ovo odlična odbojkaška predstava za prisutnih 150 ljubitelja odbojke, gdje su posebnu podršku pružili članovi navijačke skupine ROCKERS koji nisu štedili dlanove do konačane pobjede, navode iz kluba.

Domaći su poveli 25:19 da bi gosti u naredna dva seta pokazali znanje i upornost što su prvo izjednačili  u veoma neizvjesnom setu 28:30 da bi i u trećem setu stekli blagu prednost od 27:29 što je bilo dovoljno za preokret 2:1 u setovima.

U četvrtom setu domaći konsoliduju stanje u svojim redovima te ponovo dovode utakmicu u samu neizvjesnost  rješavajući ovaj set sa 25:21  za 2:2  i tay-brek.

Lakše nego  se očekivalo domaća ekipa preuzela je inicijativu i odlučujući set privode za konačnih 15:9 i pobjedu od 3:2 za velika dva boda kojih sada imaju ukupno 11 što naše odbojkaše svrstava u gornji dio tabele.

Narednu utakmicu odbojkaši gostuju u Tuzli kod Slobode koja je lider tabele.