Petarda reprezentacije BiH protiv Gibraltara

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je uz sjajnu podršku s tribina Bilinog Polja stigla do sigurne pobjede od 5:0 protiv Gibraltara u kvalifikacijama za Svjetsko Prvenstvo.

Zmajevi su večeras s pola snage stigli do nova 3 boda, te druge pobjede od 5:0 u ovom kvalifikacionom susretu.

Vedad Ibišević je pogodio već u 4. minuti nakon asistencije Miralema Pjanića, a isti igrač je udvostručio prednost naše reprezentacije nakon asistencije Edina Višće prije odlaska na odmor.

U 52. minuti bilo je 3:0, a u kaznenom prostoru se najbolje snašao Avdija Vršajević, dok se asitencija piše debitantu Danielu Pavloviću.

Četiri minute kasnije je bilo već 4:0, a Avdija Vršajević je ovaj ptu u ulozi asistenta, dok je strijelac bio Edin Višća.

I kada se činilo da će to biti konačan rezultat, Ermin Bičakić je u nadoknadi vremena postigao gol za konačnih 5:0.

Pored Deniela Pavlovića svoj debi za bh. reprezentaciju je upisao i Riad Bajić, a sigurno da će još nekoliko igrača dobiti priliku za debitanske nastupe u prijateljskom susretu protiv Albanije koji se igra za 3 dana u Elbasanu.