Pobjeda odbojkaša Zavidovića u Žepču

Komšijski derbi 14. kola Super lige FBiH u odbojci između domaće ekipe MOK Mladost iz Žepča i MOK Zavidovići je pripao gostima.

Utakmici igranoj u Sportskoj dvorani katoličkog školskog centra Don Bosco prisustvovalo je oko stotinu gledalaca, a odbojkaši iz Zavidovića stigli su do pobjede rezultatom 3:1 u setovima.

Iako je domaća ekipa osvojila prvi set minimalnim razlikom (26:24), naši odbojkaši nisu dopustili veće iznenađenje, pa su na kraju stigli do zaslužene pobjede.

U drugom setu je već bilo jasno na čijoj strani je veći kvalitet, te isti MOK Zavidovići osvaja rezultatom 25:17. U trećem setu naši odbojkaši dolaze do preokreta, uvjerljivo i bez puno muke, rezultatom 25:11. Posljednji set je okončan rezultatom 25:14 u korist Zavidovićana, a za konačnih 3:1 u setovima.

Naredno kolo ekipa MOK Zavidovići igra još jedan derbi, a ugostit će ekipu OK Galeba iz Brčkog.