Pobjedom u Zavidovićima rukometaši Izviđača odbranili titulu prvaka Bosne i Hercegovine

Rukometaši Izviđača večeras su u okviru dvadeset i drugog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili na gostovanju u Zavidovićima nad ekipom rukometnog kluba Krivaja rezultatom 31:34 (14:18).

Ovom pobjedom ekipa Izviđača odbranila je titulu šampiona Bosne i Hercegovine. Četiri kola prije kraja “Skauti” su lideri prvenstva sa sedam golova viška ispred drugoplasiranog Borca uz utakmicu manje.

Večerašnji susret u Zavidovićima bolje su otvorili gostujući rukometaši koji su sve do petnaeste minute susreta imali rezultatsku prednost. Serijom 3:0 ekipa Krivaje u 15. minuti stiže po prvi puta do poravnanja rezultata 7:7.

U narednih sedam minuta gosti iz Ljubuškog prave seriju 2:8 kojom u 22. minuti stižu do šest pogodaka viška 9:15. Domaćini se nisu predali, Krivaja u narednim minutama izvraća pa u 26. minuti izabranici Enesa Avdića stižu na samo gol zaostatka 14:15.

Boljom igrom u posljednje tri minute susreta ekipa Izviđača sa tri vezana pogotka stiže do četiri gola prednosti pa se na odmor odlazi kod rezultata 14:18.

Početkom drugog dijela dosta bolja igra gostujuće ekipe koja u 48. minuti stiže na plus osam 21:29. Već tada je bilo jasno da će Izviđač večeras slaviti samo je bilo pitanje kojom gol razlikom.

Do kraja nije bilo značajnijih promjena, susret je okončan pobjedom Izviđača kod rezultata 31:34.

Izviđač su večeras o pobjede vodili Sakić Aldin sa sedam, Vukšić Milan sa šest i Šaravanja Marijan sa pet postignutih pogodaka.

Kod Krivaje istakli su se Čolaković Faris sa osam i Abdurahmanović Sedžad sa sedam postignutih pogodaka.

RK Krivaja – RK Izviđač 31:34 (14:18)

SD Zavidovići – 13.4.2024., Sudije: Balvan Vesna i Praštalo Tatjana, Delegat: Bradarić Haris,
Sedmerci: RK Krivaja 2/2, RK Izviđač 5/5, Isključenja: RK Krivaja (6 minuta), RK Izviđač (10 minuta)

RK Krivaja: Amitović Amar 4, Hamurović Bakir, Mehić Eldar 4, Husanović Adin, Keserović Tarik, Mujanović Imran, Previšić Slavko, Telalović Faris 4, Halilović Adis, Čolaković Faris 8, Delić Malik 1, Abdurahmanović Sedžad 7, Avdić Elmas 3, Kovačević Danis, Hadžihasić Jasmin, Trener: Avdić Enes

RK Izviđač: Vukšić Milan 6, Lukenda Zvonimir, Odak Filip 3, Šević Luka 2, Ljubić Matej 1, Šimić Matej, Bubalo Luka 4, Šaravanja Marijan 5, Alihodžić Aldin, Pavlović Ivano 5, Sakić Aldin 7, Kovač Vasilije 1, Bebek Mihael, Purić Sergej, Lasić Mile, Suljević Haris, Trener: Čolina Toni