Poznat prvi finalista Kupa BiH! Drugi još nepoznanica zbog vremenskih neprilika

Sport

Danas smo dobili prvog finalistu Kupa BiH u fudbalu, a to je FK Sarajevo!

Nakon 1:1 u prvom susretu protiv ekipe Mladost Doboj-Kakanj na Koševu, Bordo ekipa je danas u revanš susretu na gostovanju slavila rezultatom 3:2 i tako obezbjedila plasman u finale kupa BiH.

Pored golijade, ovaj susret je obilježilo još dosta zanimljivosti. Obje ekipe su propustile priliku da realizuju penal, a utakmici je prisustvovao i skaut londonskog Arsenala.

Sarajevo je dominiralo u prvom poluvremenu, udarac Elvisa Sarić iz penala je u 18. minuti odbranio golman domaće ekipe, a do kraja prvog dijela Sarajlije su u tri navrata pogađale okvir gola.

U drugom poluvremenu je sve došlo na naplatu. Na otvaranju drugog dijela Haris Duljević je donio prednost domaćoj ekipi da bi istu prednost u 60. minuti udvostručio Nermin Crnkić. U 83. minuti Adnan Kovačević šutira, lopta pogađa jednog igrača domaće ekipe i završava u mreži za 0:3.

I kada se činilo da je sve riješeno, Goran Brkić sa dva brza gola, u 88. i 89. minuti vraća tračak nade domaćoj ekipi. Isti igrač je imao priliku u 4. minuti nadoknade vremena da pogodi iz penala za het-trik, ali je njegov udarac završio na prečki. Ipak i u slučaju da je susret završio rezultatom 3:3, u finale bi prošle Sarajlije zbog gola više u gostima.

Drugi polufinali susret koji su danas na Grbavici trebali igrati Željezničar i Široki Brijeg odgođen je za narednu srijedu zbog vremenskih neprilika. Podsjetimo, Široki Brijeg je ostvario minimalnu pobjedu u prvom susretu.