Poznati finalisti Kupa BiH

Danas smo dobili drugog finalistu Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu, a to je ekipa Širokog Brijega.

Široki Brijeg je danas na Grbavici, u susretu koji je trebao biti odigran prošle srijede, ali je odgođen zbog vremenskih neprilika, savladao domaću ekipu Željezničara sa 3:0, te tako nakon 1:0 iz prvog susreta s ukupnih 4:0 prošao u finale Kupa BiH gdje ih čeka Sarajevo.

Širokobriježani su već nakon 12 minuta imali dva gola prednosti, a pogađali su Dejan Čabraja i Boris Pandža.

U završnici prvog dijela Željezničar je imao priliku da smanji zaostatak, ali je penal Zajka Zebe odbranio golman Luka Bilobrk.

Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu, bilo je 0:3 na semaforu, a svojim drugim golom na utakmici Dejan Čabraja je riješio sve dileme o prolazu i postavio konačan rezultat.

Do kraja susreta domaća ekipa je imala još jednu priliku da iz penala dođe do gola, ali je po drugi put Luka Bilobrk fantastično odbranio udarac s bijele točka, a ovaj put je izvođač bio Samir Bekrić.

Prva utakmica finala je na rasporedu 10. maja, dok je revanš susret sedam dana kasnije. Uskoro će žrijebom biti odlučen i domaćin prve utakmice.