Reprezentacija BiH ostvarila pobjedu protiv Albanije

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je stigla do pobjede rezultatom 2:1 u prijateljskom susretu protiv Albanije igranom u Elbasanu.

Selektor bh. reprezentacije Mehmed Baždarević je ukazao povjerenje nekim mlađim igračima i novajlijama u reprezentaciju, uz nekoliko iskusnih prvotimaca.

Počelo je sjajno za naš tim, a kapiten Edin Džeko je u 7. minuti iz penala postigao svoj 50. gol u državnom dresu, a isti je prethodno izborio Rade Krunić.

I kada se činilo da će 1:0 biti rezultat prvog poluvremena, debitant u našem timu Kenan Kodro je sjajno ubacio, a Senada Lulića sigurno pogađa za 2:0.

U nastavku je selektor naše reprezentacije ukazao priliku svim igračima koji nisu nastupili protiv Gibraltara, izuzev golmanu Kenanu Piriću, pa je samim tim i igra našeg tima bila nešto slabija u odnosu na izdanje u prvom poluvremenu.

Domaća selekcija je to iskoristila, te je u 69. minuti Bekim Balaj savladao Asmira Begovića.

No to je bilo sve od igrača Albanije, bh. reprezentacija je do kraja susreta sačuvala prednost, te na koncu stigla i do nove pobjede rezultatom 2:1.

Također, mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine (U21) danas je stigla do velike pobjede od 6:0 protiv Lihtenštajna u prvom susretu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.