RK Krivaja ponijela bod u Zavidoviće

Rukometaši RK Bosna i RK Krivaja remizirali su u okviru 10. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat glasio je 24:24 (13:11).

Ove dvije ekipe su se sastale i prije sedam dana u okviru Kupa BiH, ali je večerašnji duel bio u potpunosti potpuno drugačiji od duela u kojem je Bosna slavila 43:30. Prvo poluvrijeme donijelo je dosta izjednačenu utakmicu u kojoj su domaći u 10. minuti imali prednost od 4:2. Dobru igru Studenti su krunisali sa prednosšću od 7:4, ali su gosti serijom od 4:0 uspjeli da preokrenu rezultat u svoju korist. Ekipa Adema Bašića je do kraja prvog dijela uspjela da napravi novi preokret i na odmor ode sa dva pogotka prednosti 13:11.

Drugi dio ponovo Studenti otvaraju bolje i sredinom drugog dijela imaju prednost od četiri pogotka, 19:15. Ekipa Jasmina Mrkonje se nije predavala i uspjeli su da se vrate u igru i stignu na minus dva (22:20), ali je u tim momentima Jasmin Hušić sjajno reagovao u nekoliko navrata i spriječio da se gosti rezultatski poravnaju. U posljednjih pet minuta Bosna ulazi sa prednošću od dva pogotka (24:22). Riad Polić na jednoj i Sidik Omerović na drugoj strani u tim momentima su ‘zaključali’ svoje mreže, ali su gosti ipak uspjeli nekako naći put do gola Bosne. pa smo gledali utakmicu u kojoj su gosti uspjeli da dođu do poravnanja (24:24) 60 sekundi prije kraja samog duela.

Gosti su imali i posljednji napad za pobjedu ali nisu uspjeli doći do pogotka, pa je utakmica završena remijem 24:24.

RK Bosna: Čorbo, Burić 3, Džubur, Sa. Omerović 5, Si. Omerović, Zahirović 2, Šarenac 2, Alibegović 7, Bračković 3, Lingo, Osmanhodžić 2, Hušić, Travančić i Balta.

RK Krivaja: Selimbegović, Fajić, Ljutić, Avdić 10, Džakmić, Došić, Mehić 1, Fejzić 1, Polić, Alić 1, Huskić 3, Karanović, Orhan 7, Peđić 1, Klis i Muhić.

Izvor: sport1.ba