RK Krivaja se oprašta od Premijer lige BiH

Večeras je odigrano posljednje kolo rukometne Premijer lige BiH.

RK Krivaje je večeras trebala pobjeda protiv RK Konjuha u Živinicama za opstanak u društvu najboljih, ili da RK Sloga iz Doboja ne savlada RK Bosna na domaćem terenu, što se na kraju ipak nije dogodila.

Izabranici Jasmina Mrkonje su poraženi večeras u Živinicama, kad favorizovane domaće ekipe koja se borila za Ligu 4 i na kraju ostvarila svoj cilj.

Rukometašima Konjuh je trebala pobjeda protiv Krivaje i poraz RK Derventa na domaćem terenu od RK Borac iz Banja Luke.

Konjuh je nakon 18:11 na poluvremenu, sa 37:25 savladao Krivaju, dok je Derventa poražena od Borca rezultatom 27:28, čim je ekipa iz Živinica ispunila svoj cilj.

Sulejman Pejkušić je bio najefikasniji u domaćoj ekipi sa osam golova, dok je David Kadić postigao 7 golova. U redovima Krivaje najefikasniji je bio Ismir Salkić sa 6 golova, dok je Suad Huskić postigao 4 gola.

U Doboju, Sloga je nakon 16:13 na poluvremenu sa 25:28 savladala sarajevsku Bosnu i time osigurala opstanak.

RK Krivaja se s obzirom na navedne rezultate oprašta od igranja Premijer lige u narednoj sezoni, a ispostavit će se da je ključan bio minimalan poraz prošle srijede u Doboju, upravo protiv Sloge, direktnog konkurenta za opstanak.