Rukometaši doživjeli prvi poraz kući, rukometašice još uvijek bez poraza

Proteklog vikenda igrala se Premijer liga BiH za rukometaše i rukometašice, selekcije Krivaje u muškoj i ženskoj konkurenciji igrale su na domaćem terenu.

Rukometašice su igrale utakmicu u okviru 9. kola i bile uspješne. Prudužen je niz pobjeda kod kuće i ostvarendrugi uzastopni trijumf u prvenstvu.

U nedjelju su igrale protiv mostarske Lokomotive i slavile 25-22.

Od samog početka susreta rukometašice Krivaje uspjele su se nametnuti kao dosta kvalitetniji protivnik. Rezultatsku prednost stečenu u 6. minutu susreta uspjele su sačuvati do samog kraja. Nakon prvog dijela susreta, na pauzu se odlazi pri rezultatu 13:8. Dobru igru su nastavile i u drugom dijelu u kojem se šansu dobile i mlađe rukometašice.

Nakon devet kola tim Adnana Bašića je na šestoj poziciji s 15 bodova.

Za razliku od rukometašica, muška ekipa Krivaje doživjela je prvi ovosezonski poraz kod kuće, bolji od Zavidovićana bili su rukometaši Goražda koji su slavili 25-27.

Prvi dio susreta protekao je u ravnopravnoj borbi na obje strane, igralo se gol za gol, smjenjivala su se vodstva da bi se na pauzu otišlo pri rezultatu 12:12.
U nastavku igre gostujući rukometaši, dosta boljom igrom u odbrani uspjeli su upisati nova tri boda.

Rukometaši također imaju 15 bodova nakon devet kola.