Rukometaši Krivaje slavili na gostovanju u Vogošći

Rukometaši Krivaje večeras su u okviru dvadeset i prvog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili na gostovanju u Vogošći rezultatom 31:35 (15:14).

Izabranici Enesa Avdića prikazali su dosta kvalitetniju igru naročito u drugom dijelu kada su uspjeli rezultatski da se odlijepe i na kraju slave veoma važnu pobjedu.

Prvi dio susreta protekao je u gotovo izjednačenom ritmu mada su domaćini uglavnom bili ti koji su imali rezultatsku prednost. U jednom trenutku Vogošća se odlijepila na plus tri, ali su do pauze gosti iz Zavidovića uspjeli smanjiti zaostatak pa se na odmor odlazi kod rezultata 15:14.

U drugom dijelu dosta kvalitetnija igra gostujuće ekipe koja je već u 34. minuti stigla do preokreta rezultata 17:19.

Održavala je Krivaja prednost sve do 46. minute kada domaćini serijom 4:0 stižu do preokreta 25:24.

U narednim minutama ekipa Krivaje ulazi u seriju pogodaka, 0:5 pa u 55. minuti gosti imaju velikih plus četiri.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, Krivaja je uspjela sačuvati prednost za na kraju konačnih 31:35.

Najefikasniji u redovima Krivaje bili su Čolaković Faris sa devet, Amitović Amar i Mehić Eldar sa sedam te Abdurahmanović Sedžad sa šest postignutih pogodaka.

Kod Vogošće prvo ime susreta bio je Zulfić Muhamed sa devet postignutih pogodaka dok su po pet dodali Burić Mahić i Baraković Šerif.

RK Vogošća – RK Krivaja 31:25 (15:14)

SD Zavidovići – 6.4.2024., Sudije: Arnautović Nedim i Jović Aleksandar, Delegat: Petković Zdravko
Sedmerci: RK Vogošća 5/5, RK Krivaja 3/2, Isključenja: RK Vogošća (2 minute), RK Krivaja (10 minuta)

RK Vogošća: Mutapčić Kenan, Fazlić Tarik, Herić Amar, Đapo Haris 4, Tahirović Ismar, Rujanac Faris, Čordalija Bekir, Trapara Stefan, Semić Kerim 2, Ombaša Ermin 4, Memić Elis 1, Šestan Medin, Burić Mahir 5, Baraković Šerif 5, Zulfić Muhamed 9, Omanović Emir 1, Trener: Skopljak Enes

RK Krivaja: Amitović Amar 7, Hamurović Bakir, Demirović Amar, Mehić Eldar 7, Husanović Adin, Keserović Tarik, Mujanović Imran, Previšić Slavko, Telalović Faris 3, Halilović Adis 1, Čolaković Faris 9, Delić Malik 2, Abdurahmanović Sedžad 6, Avdić Elmas, Kovačević Danis, Hadžihasić Jasmin, Trener: Avdić Enes