Rukometašicama Gruda puni plijen u Zavidovićima

Utakmicama 12. Kola Premijer lige BiH za rukometašice, otvoren je proljetni dio prvenstva. U Zavidovićima, rukometašice Krivaje ugostile su ekipu HŽRK Grude iz Gruda.Na žalost domaće publike, slavila je ekipa Gruda, rezultatom 26:33 (11:15), te je tako prekinuta nepobjedivost rukometašica Krivaje na domaćem terenu.

Domaća ekipa bolje je otvorila susret, sve do 7. minute susreta Krivaja je imala rezultatsku prednost, kada gošće prave seriju od 0:5, te tako prave rezultatski preokret. Do kraja prvog dijela susreta, grudske rukometašice uspjele su sačuvati rezultatsku prednost. Na pauzu se odlazi pri rezultatu 11:15.

U nastavku igre gostujuće rukometašice nisu dozvolile neko veće iznenađenje. Uspjele su, kroz nekoliko mini serija, povečati rezultatsku prednost, na kraju za konačnih 26:33.

Kod ekipe ŽRK Krivaja najefikasnije su bile Dragana Boro sa 5, te Merdanović Ernada, Selmanović Jasmina, Mehanović Ilma i Bašić Sara sa po 4 postignuta pogodka.Kod gošći, po 7 pogodaka postigle su Čutura Nikolina, Vrančić Ana i Prusina Andrea, dok je Marić Amanda dodala 6.

U narednom kolu rukometašice Krivaje putuju u Tuzlu kod ekipe Jedinstva, dok ekipa Gruda na domaćem terenu dočekuje rukometašice Leotara.