Rukometašice Krivaje bolje od Ilidže

Rukometašice Krivaje večeras su u okviru desetog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale ekipu ŽRK Ilidža rezultatom 25:21 (14:11).

Početak susreta protekao je u ujednačenoj borbi. Kroz mini serije na obje strane Krivaja je stizala do prednosti a Ilidža zatim do poravnanja rezultata. Nakon 4:4 u dvanaestoj minuti ekipa Krivaje serijom 3:o stiže do tri gola prednosti.

Krivajašice su stečenu prednost uspjele sačuvati do odlaska na odmor kada je rezultat glasio 14:11.

Uvodnih osam minuta drugog dijela pripalo je domaćim rukometašica koje u 38. minuti imaju šest golova prednosti, kod rezultata 19:13.

Uslijedio je period ujednačene borbe na obje strane, Krivaja je bez večih problema uspjela sačuvati prednost za na kraju konačnih 25:21.

Najefikasnije u redovima Krivaje bile su Čosić Jasmina sa devet te Mehinagić Amna i Bašić Sara sa po šest postignutih pogodaka.

U redovima Ilidže istakle su se Latifović Alena sa sedam i Imširović Almedina sa pet postignutih pogodaka.