Rukometašice Krivaje sigurne sa vakufskom Slogom

Rukometašice Krivaje večeras su u okviru jedanaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja rezultatom 38:31 (22:11).

Ekipa Krivaje odlično je otvorila večerašnji susret. Od samog početka izabranice Adnana Bašića imale su rezultatsku prednost koja je iz minuta u minut rasla.

Do odlaska na odmor popularne “Lavice” stigle su do jedanaest golova prednosti pa se na odmor odlazi kod rezultata 22:11.

Domaće rukometašice očigledno su prerano počele sa slavljem. Nastavak nam je donio dosta bolju igru gostujuće ekipe koja je svaku pogrešku Krivaje znala iskoristiti.

Zaostatak od minus jedanaest ekipa Sloge u 54. minuti smanjila je na svega minus dva kod rezultata 31:29.

Ipak završnica susreta pripala je ekipi Krivaje koja je na kraju slavila sigurnu pobjedu rezultatom 38:31.

Ćosić Jasmina sa devet, Mehinagić Amna i Latifović Adnan sa osam i Bukvić Amina sa šest postignutih pogodaka bile su najefikasnije u redovima domaće ekipe.

Kod Sloge istakle su se Dadić Ema sa osam, Hadžiabulić Sarah sa sedam te Ridžal Hena, Kasumović Šejla i Čajdin Dalal sa po četiri postignuta pogotka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Sloga 2013 38:31 (22:11)

SD Zavidovići – 17.2.2024. godine, Sudije: Hrstić Žarko i Rašić Ante, Delegat: Šaković Nermin
Sedmerci: ŽRK Krivaja 5/3, ŽRK Sloga 7/2, Isključenja: ŽRK Krivaja (8 minuta), ŽRK Sloga (8 minuta)

ŽRK Krivaja: Mahmutović Armina, Bajrić Vildana 1, Bašić Amina 3, Šabić Emina, Bukvić Amina 6, Latifović Adnana 8, Ćosić Jasmina 9, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 1, Mehinagić Amna 8, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna, Bašić Sara 2, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Sloga: Ljubunčić Lamija, Delić Amina, Avdibašić Dženita, Radmilo Ajna, Kulaglić Aiša, Dadić Ema 8, Ridžal Hena 4, Hadžiabulić Sarah 7, Abazović Dalila 3, Kasumović Šejla 4, Hajrić Nejra, Mujčić Adna, Vukobrat Nikolina 1, Čajdin Dalal 4, Hamšić Adnana, Trener: Mahmutović Fuad