Rukometašice Krivaje ubjedljivo protiv Goražda 36:27 (FOTO)

Rukometašice Krivaje u okviru 14. Kola Premijer lige BiH ugostile su ekipu ŽRK Goražde Heim Meih iz Goražda. Mnogo lakše od očekivanog slavila je domaća ekipa rezultatom 36:27.

Domaće rukometašice bolje su otvorile susret, nakon početnog vodstva i serije od 4:0, već u 6. minuti susreta imale su rezultatsku prednost od 7:0.

Uspjevaju gošće u 17. minuti vratiti susret u neizvjesnost mini serijom, kada rezultatski zaostatak smanjuju na svega -1, pri rezultatu 11:10. Međutim, ponovo je domaća ekipa fenomenalnom igrom uspjela napraviti rezultatski iskorak i stvoriti finu rezultatsku prednost do kraja prvog dijela. Na pauzu se odlazi pri rezultatu 17:11.

U nastavku igre gostujuće rukometašice nisu uspjele nadoknaditi veliki saostatak iz prvog dijela. Ekipa Krivaje kroz nekoliko mini serija uspjela je povećati rezultatsku prednost za konačnih 36:27.

Trener domaće ekipe, Adnan Bašić, pred kraj susreta dao je šansu i mladim rukometašica. U redovima Krivaje najefikasnije su bile Jasmina Selmanović sa 11, te Dragana Boro sa 9 postignutih pogodaka, dok su Kukić Dragana i Mačak Ajna dodale po 6, odnosno, 4 pogodka.

Kod ekipe Goražda, Amina Marić postigla je 10 pogodaka, dok je Amina Oputar dodala 5. U narednom kolu ekipa Krivaje gostuje u Mostaru kod ekipe Katarine dok su ukometašice Goražda slobodne zbog istupanja ekipe ŽRK Leotar.