Rukometna reprezentacija BiH ponova savladala Finsku i stigla nadomak Evropskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Goraždu stigla do nove pobjede protiv Finske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo (34:23).

Naša reprezentacija je bolje otvorila susret i brzo stigla do tri gola razlika.

Nakon toga je prednost bh. tima stalno rasla, na trenutke su se Finci vraćali i smanjivali zaostatak, ali je uz dobrog Burića na golu i efikasne polukontre rezultat stalno rastao u korist izabranika Bilala Šumana.

Na četiri minute do kraja bh. reprezentacija je imala deset golova prednosti poslije serije od 6:0, te pri rezultatu 18:8 gosti traže time-out.

Nakon pauze Finci prave seriju od tri gola, po tom je uslijedio po još jedan pogodak na obje strane da bi se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 19:12.

U nastavku je domaći tim poprilično uspijevao da odoli napadima gostiju i da očuva prednost. Finska je smanjila i na šest golova zaostatka, ali je ipak bh. reprezentacija mirno i bez nervoze ušla u završnicu susreta.

Do kraja utakmice je naš tim uspio da vrati i poveća visoku prednost, te na kraju zasluženo slavi sa jedanaest golova razlike, rezultatom 34:23. Najefikasniji u redovima bh. reprezentacije su bili Senjamin Burić i Marko Panić sa po 7 postignutih golova.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u narednom 5. kolu kvalifikacija dočekuje Španiju u Goraždu 14. juna, a zatim tri dana kasnije putuje u Beč kada će po svemu sudeći igrati ključan meč za plasman na Evropsko prvenstvo protiv Austrije.