Težak poraz Krivaje na gostovanju u Grudama

Rukometaši Krivaje u okviru četvrtog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine upisale su težak poraz na gostovanju u Grudama od istoimene ekipe rezultatom 34:21 (14:10).

Grudske rukometašice bolje otvaraju susret. Serijom 4:0 u petoj minuti domaćin je imao četiri gola prednosti. U narednim minutama gošće iz Zavidovića se bude pa u osmoj minuti smanjuju zaostatak na samo jedan 4:3.

Ekipa Gruda novom serijom u 11. minuti stiže do pet golova prednosti 8:3. Do odlaska na pauzu ekipa Gruda uspjela je sačuvati prednost pa se na odmor odlazi kod rezultata 14:10.

U nastavku susreta domaće rukometašice nastavile su u dobrom ritmu. Prednost Gruda rasla je iz minuta u minut za na kraju konačnih 34:21.

Grude su do pobjede vodile Petković Teodora i Petrović Ana sa po devet postignutih pogodaka dok je Šumelj Matea dodala osam.

U redovima Krivaje istakla se Mehinagić Amna sa deset postignutih pogodaka. Po tri su dodale Bajrić Vildana, Bukvić Amina i Cerić Nejra.

HRK Grude – ŽRK Krivaja 34:21 (14:10)

SD Grude – 4.11.2023., Sudije: Lipa Nedim i Muhtarević Adnan, Delegat: Hadžić Fuad
Sedmerci: HRK Grude 9/7, ŽRK Krivaja 6/6, Isključenja: HRK Grude (6 minuta), ŽRK Krivaja (12 minuta)

HRK Grude: Šumelj Matea 8, Marić Nina, Martinović Iva, Alpeza Ivana, Jareb Ema, Petković Teodora 9, Lugonjić Mia 4, Bošnjak Lea, Džidić Ina, Vukosavljević Dragana, Lovrić Karla 2, Vistorop Lucija 1, Petrović Ana 9, Rašić Gabrieala, Zajmović Zahida 1, Trener: Zubac Zlata

ŽRK Krivaja: Mahmutović Armina, Bajrić Vildana 3, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 3, Latifović Adnana 1, Ćosić Jasmina 1, Cerić Nejra 3, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna, Mehinagić Amna 10, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna, Bašić Sara, Trener: Bašić Adnan