Višća strijelac i asistent, Basaksehir propustio priliku da preuzme vrh tabele

Bh. reprezentativac Edin Višća bio je strijelac i asistent u remiju Basaksehira protiv Karabukspora u 25. kolu turske Super lige.

Edin Višća je postigao gol za 2:2 u 50. minuti, a devet minuta kasnije je asistirao Adebayoru za vodstvo svog tima od 3:2.

Basaksehir ipak nije uspio izdržati do kraja, pa su gosti do kraja susreta stigli do izjednačenja i konačnih 3:3.

Višća je na terenu proveo cijeli meč, dok je Ermin Zec u redovima Karabukspora priliku za igru dobio od 72. minute.

Basaksehir je nakon današnjeg neriješenog rezultata propustio priliku da prestigne Bešiktaša na vrhu tabele bar za kratko, te tako ostaje na drugoj poziciji s 53 boda, bodom manje i utakmicom više od Bešiktaša.

Ovo je bio osmi ligaški gol sezone za Edina Višću, koji je na taj način nastavio dobru formu bh. reprezentativaca uoči okupljanja.