ŽRK Krivaja i dalje bez poraza na domaćem terenu

U okviru 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice u Zavidovićima, snage su odmerile rukometašice ŽRK Krivaja i RK Lokomotiva iz Mostara. Slavila je domaća ekipa rezultatom 25:22 (13:8).

Ovom pobjedom, domaće rukometašice nastavljaju niz nepobjedivosti na domaćem terenu. Od samog početka susreta rukometašice Krivaje uspjele su se nametnuti kao dosta kvalitetniji protivnik.

Rezultatsku prednost stečenu u 6. minutu susreta uspjele su sačuvati do samog kraja. Nakon prvog dijela susreta, na pauzu se odlazi pri rezultatu 13:8. U nastavku igre domaća ekipa nastavila je tempom kao u prvom dijelu. Pred sami kraj susreta trener domaće ekipe Adnan Bašić dao je prednost i onim najmlađim rukomašicama u svom sastavu, što su gošće iskoristile kako bi smanjile rezultatski zaostatak.. Konačan rezultat glasio je 25:22 u korist domaće ekipe.

U redovima domaćina najefikasnije bile su Bašić Sara i Merdanović Ernada sa 6 postignutih pogodaka dok je u redovima gostiju najefikasnija bila Serdarević Hena sa 10 postignutih pogodaka.