Bajramska poruka glavnog imama Sulejman ef. Efendića

Dešavanja

Sulejman ef. Efendić, glavni imam medžlisa Zavidovići, istakavši vrijednost sloge te međusobnog potpomaganja, poslao je svoju bajramsku poruku. Bez obzira na vrijeme u kome se nalazimo, moramo se boriti i truditi.

Braćo i sestre mi živimo u našem vremenu i nemamo ga pravo proklinjati, ali imamo pravo misliti i raditi. Posljedice vlastitog izbora ćemo sami snositi  jer je on rezultat naše slobodne volje. Cilj znamo, kompas imamo, a primjere svakodnevne gledamo jer je preventiva uvijek bolja od kajanja. Sve se izmješalo, moralno i nemoralno, normalno i nenormalno, lijepo i ružno,  dobro i zlo. Islam nudi odgovore na sve dileme na koje naiđemo. Obilježimo bajram kako to priliči ovom blagdanu. Neka se osjeti bajram i radost, neka bude ljepota svima i svemu, jer bajram je blagdan mira i pomirenja, bajramluka i pomoći onima kojima je pomoć potrebna. Molimo Svemilosnog da nam se smiluje, da nam grijehe oprosti i da nas uputi pravim putem, da dobro pobjedi zlo, pravda nepravdu, istina zlo. Svim muslimanima želim Bajram šerif mubarek olsun- istakao je Efendić tokom svog obraćanja.

(Zdici.info, Foto:Bhindex.info)