Bayernu UEFA-in Super Cup, navijači se vratili na tribine

Nogometaši minhenskog Bayerna savladali su večeras Sevillu s 2:1 i tako osvojili UEFA Super Cup na Puskás Aréni u Budimpešti

U tradicionalnoj utakmici UEFA Super Cupa se sastaju osvajači dva evropska klupska takmičenja, pobjednik Lige prvaka i pobjednik Evropa lige.

Utakmicu je vidjela i povratak navijača na tribine kao svojevrstan test organizacije utakmice s prisustvom navijača u trenutnim epidemiološkim uvjetima, a prodano je oko 15.500 ulaznica. Naravno, navijači su morali nositi maske, držati distancu, a postavljeni su i termalne kamere na ulazima koje su pratile temperaturu.

Može se reći da je njemačka ekipa zasluženo stigla do pobjede obzirom da su dominirali većim tokom utakmice, iako je Sevilla bila ekipa koja je stigla do vodstva. Za vodstvo španskog kluba u 13. minuti je pogodio Lucas Ocampos iz penala.

Bayern je do izjednačenja stigao u 34. minuti. Robert Lewandowski je sjajno asistirao, a za 1:1 je pogodio Leon Goretzka.

Promjene rezultata u nastavku nije bilo, kako do kraja prvog poluvremena tako i u regularnih 90 minuta, pa je utakmica otišla u produžetke.

U 99. minuti u igru je ušao Javi Martinez, a samo pet minuta kasnije u završnici prvog produžetka Martinez je pogodio za 2:1 i tako donio Bayernu trofej Super Cupa.