Bosna i Hercegovina ostaje bez Mundijala, Belgija do pobjede na Grbavici (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i tako po svemu sudeći ostala bez šansi za baraž.

Peta selekcija svijeta u ovom trenutku, ekipa Belgija, slavila je pobjedu nad izabranicima Mehmeda Baždarevića rezultatom 4:3.

Belgijanci su došli do prednosti nakon samo četiri minute igre golom Thomas Meuniera, da bi bh. reprezentacija golom Harisa Medunjanina u 30. minuti, odnosno, golom Edina Višće iz 39. minute stigla do preokreta i vodstva od 2:1.

U drugom poluvremenu ipak Belgijanci prave preokret. Prvo je Michy Batshuayi u 59. minuti izjednačio, da bi vodstvo Crvenim vragovima od 3:2 donio Jan Vertonghen u 68. minuti. U oba navrata je naša odbrana djelovala uspavano.

Novu nadu reprezentaciji BiH je vratio Dario Đumić, koji je postigao svoj prvijenac nakon kornera Izeta Hajrovića u 82. minuti.

Ipak, samo dvije minute kasnije Yannick Carrasco pogađa za pobjedu Belgije od 4:3.