Bosna u Skenderiji savladala Igokeu u drugom susretu finalne serije

KK Bosna Royal Jelly je večeras pred oko dvije hiljade gledatelja u dvorani “Mirza Delibašić” savladala KK Igokea u drugom susretu finalne serije Lige za prvaka.

Nakon poraza Laktašima, Bosna je tako stigla do izjednačenja u seriju.

Iako su gosti bolje otvorili meč, Bosna se nije predavala, te je prvu četvrtinu na kraju riješila u svoju korist rezultatom 18:14.

U drugoj četvrtini Studenti su čuvali vodstvo, a u jednom trenutku su imali i deset poena razlike, da bi se na pauzu otišli pri rezultatu 40:33.

Tokom treće dionice Bosna je čuvala stečenu prednost, ali je Igokea i dalje bila u igri. Gosti iz Aleksandrovca su u trećoj četvrtini ubacili poen više, pa se u završnicu ušlo sa rezultatom 59:53.

U posljednjoj četvrtini Igokea je stigla i do izjednačenja (64:64), imali su u dva navrata i napad za vodstvo, ali je ipak Bosna poenima Marka Jošila ponovo otišla na pet poena razlike, da bi Saša Vasiljević sa dvije vezane trojke riješio pitanje pobjednika. Susret je na kraju završen rezultatom 76:71.

Najefikasniji u ekipi Bosne je bio Marko Jošilo sa 17 poena, dok je Vuk Radivojević imao identičan učinak na suprotnoj strani.

Pobjednik finalne serije je ekipa koja prva stigne do tri pobjede, a treći susret je na rasporedu u subotu u Laktašima.