Članovi navijačke skupine "Rockers" izbrisali nacistički simbol na Starom spomeniku

Dešavanja

Članovi navijačke skupine “Rockers” i podskupine “Crni asfalt” danas su izbrisali nacistički simbol koji je u srijedu iscrtan na Spomeniku palim borcima tokom Drugog svjetskog rata.

Kukasti križ je nacrtan tokom okupljanja ove skupine prije odlaska na gostujuće navijanje u Doboj, kada su vandali oskrnavili spomenik.

Iz skupine su odmah reagovali saopćenjem da se ograđuju od neodgovornih pojedinaca i da strogo osuđuju njihov čin.

Na današnju akciju odlučili su se  bez obzira što oni nisu odgovorni za neslavni postupak.

– Danas smo odlučili ukloniti oznake iz kulturoloških razloga i zbog ugleda same skupine, ovim putem želimo iskazati nezadovoljstvo zbog generalizovanja i osuđivanja skupine od strane lokalne zajednice i ljudi zbog neodgovornog ponašanja pojedinaca koji sami sebi daju pravo da se nazivaju dijelom nas i naše skupine, kazali su za Zdici.info iz podskupine “Crni asfalt”.

 

 

E. F./Zdici.info