Članovi SNIK-a “Atom” iz Zavidovića, koji su se prošle sedmice zaputili u ekspediciju osvajanja najvišeg vrha Zapadne Europe, istu su uspješno priveli kraju. Na vrh visok 4.809 metara, stigli su u utorak oko 11:20 sati.
Ekspediciju na najviši evropski vrh činilo je osam članova Sportsko naučno istraživačkog kluba „Atom“ iz Zavidovića. Zavidovićani koji će se uspeti na La Dame blanche („bijela dama“) su Zdenko Veljačić koji je vođa puta, Balić Emir, Adnan Silajdžić, Besim Gurda, Igor Šišić, Jasmin Bečić, Esad Softić, Dino Kovačević.
Ekspediciji su se pridružili i Mehmed Prelić i Samra Džafić iz kluba Eko Viking iz Visokog.
