Erma Heldovac - 'Karate kid' iz Zavidovića

Odavno je poznato da Zavidovići obiluju brojnim talentima iz svijeta karatea, a još jedna pozitivna priča stiže na adresu našeg portala iz Karate kluba Krivaja Bushido.

Riječ je o Ermi Heldovac, trenutno učenici Gimnazije “Rizah Odžečkić” koja 26. decembra slavi 18. rođendan.

Kako za naš portal prenosi trener KK Krivaja Bushido, Erma se karateom bavi već sedam godina i aktivan je član i takmičar.

Osvojila je medalje na mnogobrojnim turnirima i prvenstvima širom zemlje, ali i regije po WKF federaciji i drugim federacijama.

Najuspješniji rezultat je stigao na evropskom SKDUN prvenstvu koje se održalo u Nirnbergu, gdje je osvojila bronzanu medalju, a početkom ovog mjeseca na svjetskom UWK prvenstvu koje je održano u Italiji je osvojila također bronzanu medalju, a na prvenstvu je ukupno učestvovalo 45 zemalja i oko 2000 takmičara.

Erma je licencirani karate sudija i licencirani trener asistent i može se reci da je u istoriji karate kluba Krivaja Bushido jedna od najtalentovanijih i najuspješnijih takmičarki, a nosioc je i crnog pojasa – 1. Dan, kazali su za naš portal iz kluba.

Svakako, još jedan pokazatelj da naporan rad uvijek biva ispraćen uspješnim rezultatima.