Evropsko prvenstvo u sjedećoj odbojci: BiH savladala Hrvatsku i osvojila bronzanu medalju

Sport

Nakon devet uzastopnih zlatnih medaljna evropskim prvenstvima, reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci prvi put nakon 20 godina osvojila je bronzanu medalju.

BiH je u susretu za treće mjesto Evropskog prvenstva u Poreču rezultatom 3:0 u setovima (25:21, 25:16, 25:18) savladala domaćina Hrvatsku.

Prvu bronzanu medalju osvojili smo 1997. godine na prvenstvu u Estoniji, a od tada pa sve do prvenstva u Poreču naši reprezentativci osvajali su samo zlatne medalje – devet zlatnih medalja na devet evropskih prvenstava.

Uprkos tome što ovaj put nisu nastavili niz te stigli do 10. uzastopnog evropskog zlata, igrači naše reprezentacije zaslužuju čestitke zbog toga što su održali kontinuitet u osvajanju medalja.

I na kraju utakmice, danas se s tribina čulo: Vi ste ponos države, ponos države

Novi prvak Evrope je Rusija, koja je danas bez puno muke sa 3:0 u finalu savladala Ukrajinu.