Bosna i Hercegovina imat će svoj prvi veliki sajam namjenske industrije.
Naime, iz Ministarstva energije, rudarstva i industrije FBiH najavljeno je da će sutra biti velika prezentacija ovog događaja.
Kako je saopćeno, prvi sajam namjenske industrije najavit će ministar Vedran Lakić te predstavnici državne kompanije Unis Group.
Sajam bi se trebao održati u Sarajevu i to od 1. do 4. septembra ove godine i nosit će naziv ‘First Balkan Shield – Industrial Expo & Summit 2026’.
“Riječ je o događaju koji će Sarajevo i Bosnu i Hercegovinu pozicionirati kao regionalno središte namjenske industrije, inovacija i međunarodne saradnje u ovom strateški važnom sektoru. Ovaj događaj predstavlja važan iskorak za industrijski sektor Federacije BiH i priliku da se domaće kompanije predstave globalnim partnerima, investitorima i donosiocima odluka”, istaknuto je u najavi Ministarstva.
Kako saznajemo, sajam bi se trebao održati u Olimpijskoj dvorani Zetra i na njemu će kompanije namjenske industrije FBiH prikazati sve što proizvode, a bit će pozvane i brojne kompanije iz svijeta s kojima domaća industrija sarađuje.
