Fudbaleri Bosne i Hercegovine pobjedom protiv Armenije otvorili kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu “Grbavica” u Sarajevu protiv selekcije Armenije započela kvalifikacije za Euro 2020.

Izabranici Roberta Prosinečkog su slavili pobjedu rezultatom 2:1. Strijelci su bili Rade Krunić u 33. minuti i Deni Milošević u 80. minuti, a za obojicu su to bili prvi golovi u dresu bh. reprezentacije. Za goste je gol postigao Henrikh Mkhitaryan iz penala u nadoknadi drugog poluvremena.

Ova utakmica je zasigurno bila posebna za kapitena naše reprezentacije Edina Džeku, koji je u dresu reprezentacije BiH odigrao svoj 100. meč.

Večeras su u našoj kvalifikacionoj grupi do pobjede došli još Italija protiv Finske rezultatom 2:0, odnosno, Grčka na gostovanju kod Lihtenštajna identičnim rezultatom.

Naredni kvalifikacioni meč naša reprezentacija igra u utorak od 20:45 na stadionu “Bilino Polje” u Zenici, a protivnik će biti selekcija Grčke koja je sigurno direktan konkuret našem timu za jednu od prve dvije pozicije koje garantuju plasman na Evropsko prvenstvo.