Gračanica i u revanš susretu četvrtfinala Kup-a BiH bolja od Krivaje

Rukometaši Krivaje ispali su iz KUP-a Bosne i Hercegovine nakon što su večeras i u uzvratnom susretu poraženi od ekipe Gračanice rezultatom 32:28 (13:14).

Večerašnji susret u Gračanici nešto bolje su otvorili domaći rukometaši koji serijom 3:1 dolaze do dva gola prednosti. Gosti iz Zavidovića ubzo su uzvratili pa već u jedanaestoj minuti stižu do preokreta rezultata 4:5.

Do kraja prvo dijela i jedna i druga ekipa stizale su do preokreta rezultata da bi Krivaja na pauzu otišla sa minimalnih plus jedan kod rezultata 13:14.

Početkom drugog dijela rukometaši Krivaje uspijevaju da se odlijepe na plus četiri gola prednosti, kod rezultata 13:17.

Sve do sredine drugog dijela Gračanica nije uspijevala sustići prednost kada serijom 3:1 u 45. minuti stižu do plus jedan 22:21.

Do kraja susreta više nije bilo promjena, prednost je ostala na strani Gračanice za na kraju konačnih 32:28.

Gračanicu su do pobjede vodili Karanović Luka sa devet i Hamidović Dino sa sedam postignutih pogodaka. Pet je dodao Isaković Adnan.

Kod Krivaje najefikasniji su bili Čolaković Faris sa osam i Abdurahmanović Sedžad sa sedam postignutih pogodaka.

RK Gračanica – RK Krivaja 32:28 (13:14) | Četvrtfinale Kupa BiH – 2. utakmica

SD Gračanica – 27.3.2024., Sudije: Berjan Dejan i Ilić Goran, Delegat: Beširović Vejsil
Sedmerci: RK Gračanica 3/2, RK Krivaja 2/0, Isključenja: RK Gračanica (10 minuta), RK Krivaja (10 minuta)

RK Gračanica: Džanbegović Maid, Šahdanović Halil, Mehmedović Denis, Hadžizulfić Emir, Isaković Adnan 5, Šabić Salim, Karanović Luka 9, Mehmedović Omer 3, Džinović Adi 1, Mešinović Harun, Mehmedćehajić Adi 1, Demirović Amer 1, Hamidović Dino 7, Dautović Sead 2, Mehić Ensar 2, Musić Azer 1, Trener: Doborac Damir

RK Krivaja: Amitović Amar 4, Hamurović Bakir, Demirović Amar, Mehić Eldar, Husanović Adin 1, Mujanović Imran, Previšić Slavko 2, Telalović Faris 2, Halilović Adis, Polić Almas, Čolaković Faris 8, Delić Malik 2, Abdurahmanović Sedžad 7, Avdić Elmas 1, Kovačević Danis, Hadžihasić Jasmin 1, Trener: Avdić Enes