Hrvatska je u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva!

Nogometna historija je ispisana! Reprezentacija Hrvatske se plasirala u finale Svjetskog prvenstva gdje će igrati protiv Francuske!
Hrvatska je nakon produžetaka savladala Englesku rezultatom 2:1 i ostvarila najveći uspjeh u historiji svog sporta.

Engleska je povela na samom otvaranju susreta. Modrić je srušio Allija, a slobodan udarac sa 20 metara prekrasno je izveo Trippier i postigao eurogol.

Hrvatska je prvi put zaprijetila tek u 19. minuti. Perišić je šutirao iz daljine, ali lopta
je otišla pored gola.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Hrvatska je propustila u 33. minuti kada je Rebić šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta išla po sredini i Pickford nije imao problema da je uhvati.

Već u narednom napadu Hrvati su ponovo bili na mukama, ali se Lingard obrukao i sa desetak metara šutirao traljavo pored gola.

Hrvatska je u drugom poluvremenu zaigrala mnogo ozbiljnije, pritiskali su odbranu Engleske, a to se isplatilo u 68. minuti. Vrsaljko je ubacio sa desne strane a u petercu se Perišić snašao na fantastičan način i pogodio za 1:1.

Samo četiri minute kasnije Perišić je mogao preokrenuti rezultat. Nakon greške Pickforda Perišić je šutirao, ali je pogodio stativu. U nastavku akcije Mandžukić je šutirao, ali pravo u Pickforda.

U 83. minuti Rakitić je sjajno uposlio Mandžukića koji šutira sa desetak metara iskosa sa desne strane iz voleja, ali je Pickford bio uspješniji i spasio je svoju mrežu. U narednom napadu Perišić je opet bio u prilici, ali je veoma loše šutirao.

Posljednju priliku u 90 minuta imali su Englezi. Trippier je ubacio iz slobodnjaka u 90+2. minuti, Kane skače, ali šutira glavom pored gola.

Englezi su mogli do novog vodstva u produžecima kada je u 99. minuti nakon kornera Stones šutirao, a Vrsaljko je glavom sa gol-linije spasio čist gol.

U posljednjim sekundama prvog produžetka i Hrvatska je mogla do vodstva. Perišić je sjajno proigrao Mandžukića u petercu Engleza, ali je Pickford sjajno ušao u tijelo napadača Juventusa i izblokirao njegov udarac.

A onda 109. minuta. Nakon odbijanca oko kaznenog prostora Perišić je glavom prebacio loptu do Mandžukića koji iz prve šutira lijevom nogom i matira Pickforda za preokret i pobjedu Hrvatske rezultatom 2:1.

Hrvatska će u finalu u nedjelju igrati protiv Francuske, dok će Engleska igrati u subotu za treće mjesto protiv Belgije.