Igokea prejaka za Bosnu u prvom susretu finalne serije

KK Igokea je večeras u Laktašima u kvalitetnoj košarkaškoj predstavi i prvom susretu finalne serije Lige za prvaka savladala KK Bosna Royel Jelly.

Tim iz Aleksandrovca je stigao do pobjede rezultatom 87:71 i tako poveo sa 1:0 u seriji.

Iako se na poluvrijeme otišlo neriješenim rezultatom 44:44, presudna je bila treća četvrtina, kada je domaća ekipa poslije pauze ubacila u brzinu više i napravila nevjerovatnu seriju od 16:0.

Gosti iz Sarajeva ipak na takvu igru Igokee nisu imali odgovora, te je na kraju domaća ekipa očuvala prednost i stigla do zaslužene pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Robinson sa 19 poena, dok je Mahković dodao dva manje. U redovima Bosne Sturanović je ubacio 19, a Đorđević 14 poena.

Drugi susret je na rasporedu u srijedu u dvorani Mirza Delibašić u Sarajevu.