Krivaja pobjedom otvorila nastavak sezone

Rukometaši Krivaje večeras su  na domaćem terenu u okviru 13. kola Prve lige FBiH grupa Sjever, savladali ekipu Bosne 2 iz Visokog, rezultatom 38:21.

Ovom pobjedom ekipa Krivaje postigla je trinaestu pobjedu u nizu, i trenutno se nalazi na prvom mjestu prvenstvene tabele.

Domaći rukometaši dobro su ušli u susret. Već na samom početku imali su velikih plus šest, kod rezultata 8:2. Međutim, gosti iz Visokog uspjevaju smanjiti zaostatak na samo minus dva, u 21. minuti susreta kada je rezultat glasio 10:8.

Do kraja prvog dijela ekipa Krivaje ipak je uspjela povečati prednost na plus sedam, tako da se na pauzu odlazi kod rezultata 20:13.

U nastavku apsolutna dominacija domaćeg sastava, gosti su uspjeli postići samo sedam pogodaka, a devet posljednjih minuta susreta, niti jedan. Konačan rezultata glasio je 38:21.

Krivaju su do pobjede vodili Klis Edin sa deset i Sinanović Edis sa osam postignutih pogodaka. Pet je dodao Mehić Anis.

Kod Bosne najefikasniji je bio Babić Harun sa osam postignutih pogodaka.