Krivaja preduboka za Grude

Rukometašice Krivaje večeras su u posljednjem petom kolu doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine na domaćem terenu slavile ubjedljivu pobjedu nad ekipom Gruda, rezultatom 39:31 (16:14).

Do početnog vodstva stigla je gostujuća ekipa koja sa dva vezana pogotka otvara večerašnji susret. Krivajašice su odmah uzvratile a već u šestoj minuti domaća ekipa ima i gol prednosti 4:3.

Naredne minute donijele su nam uglavnom ujednačenu igra a Krivaja je bila ta koja je konstatno bila u prednost jedan ili dva gola. Do pauze domaća ekipa uspjela je sačuvati prednost pa se na odmor odlazi kod rezultata 16:14.

Početkom drugog dijela ekipa Krivaje serijom 7:1 stiže na plus sedam, što je do kraja susreta bilo nedostižno za ekipu aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine. Susret je na kraju završen kod rezultata 39:31.

Krivaju su do pobjede vodile Mehinagić Amna sa dvanaest i Bašić Sara sa osam postignutih pogodaka. Selmanović Jasmina dodala je šest.

U gostujućem sastavu najefikasnije su bile Šumelj Matea sa jedanaest postignutih pogodaka. Po četiri su dodale Petković Teodora, Vistorop Lucija i Petrović Ana.

ŽRK Krivaja – HRK Grude 39:31 (16:14)

SD Zavidovići – 18.5.2024., Sudije: Hasić Elvir i Nurić Adnan, Delegat: Bradarić Haris
Sedmerci: ŽRK Krivaja 9/9, HRK Grude 6/4, Isključenja: ŽRK Krivaja (8 minuta), HRK Grude (10 minuta)

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana 3, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 2, Latifović Adnana 1, Selmanović Jasmina 6, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 4, Maglajkić Nejla 2, Mehinagić Amna 12, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 1, Bašić Sara 8, Trener: Bašić Adnan

HRK Grude: Šumelj Martina, Šumelj Matea 11, Marić Nina, Jareb Ema 1, Petković Teodora 4, Lugonjić Mia 1, Bošnjak Lea 2, Džidić Ina, Vukosavljević Dragana, Sesar Petra, Lovrić Karla 3, Vistorop Lucija 4, Petrović Ana 4, Rašić Gabriela, Zajmović Zahida 1, Trener: Babić Mario