Krivaja prejaka za Žepče

Rukometaši Krivaje večeras su u okviru osmog kola Prve lige FBiH, u kantonalnom derbiju odigranom u Žepču, stigli do svoje osme pobjede u nizu. Izabranici Damira Memića, večeras su slavili rezultatom 30:42.

Domaćini su odlično parirali favoriziranoj Krivaji, većim dijelom prvog poluvremena, da bi pred sami kraj prvog dijela, ekipa Krivaje ubacila u brzinu više, i do poluvremena gosti iz Zavidovića uspjevaju da se odlijepe na deset golova razlike. Na pauzu se odlazi kod rezultata 10:20.

U nastavku, Krivaja je održavala prednost, a trener Krivaje iskoristio je priliku, te je priliku pružio i najmlađim igračima u svom rosteru.

Bez većih problema gosti su susret priveli kraju za na kraju konačnih 30:42.

U domaćem sastavu najefikasniji je bio Slobodan Simić sa deset postignutih pogodaka, dok je Toni Knezović Dodao 4.

Kod Krivaje, prvo ime susreta je Edin Sinanović sa jedanaest postignutih pogodaka. Pratili su ga Amar Amitović sa devet i Amel Džakmić sa osam postignutih pogodaka.

RK Žepče: Alen Marković 3, Toni Knezović 4, Filip Ramljak, Damir Stanković, Tomislav Jukić 2, Ante Dragičević 2, David Đerek 3, Franjo Ravnjak 2, Ante Klarić, Marko Džambo, Jakov Šumić, Slobodan Simić 10, Sifet Hajdić 1, Alan Mujkanović 3, Stjepan Đuzel Trener: Enver Bajraktarević

RK Krivaja: Danis Kovačević, Mirza Dervenčić, Faris Čolaković 1, Amir Alić 1, Amel Džakmić 8, Dino Marušić 4, Ali-Muhamed Omerović, Talha Velagić, Adin Faljić 1, Edin Sinanović 11, Bojan Grujičić 3, Deni Velić 3, Amar Amitović 9, Adin Ćosić 1 Trener: Damir Memić