Krivaja sigurna sa Slavijom

Rukometaši Krivaje večeras su u okviru osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali ekipu RK Slavija, rezultatom 30:25 (14:9).

Domaća ekipa furiozno je ušla u susret i već nakon prvih petnaestak minuta Krivaja je bila na plus sedam golova prednosti, kod rezultata 9:2. Ipak, u narednim minutama gosti iz Istočnog Sarajeva zaigrali su dosta bolje, de to kraja prvog dijela smanjuju zaostatak na minus pet. Na pauzu se odlazi kod rezultata 14:9.

U nastavku susreta ujednačena borba, igralo se gol za gol tokom cijelog drugog poluvremena. Gosti su u pojedinim trenucima uspjevali smanjiti zaostatak i na minus tri, dok je domaća ekipa imala i plus sedam golova prednosti.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, a domaćini uspjevaju sačuvati stečenu prednost iz prvog dijela od pet golova razlike. Konačan rezultat glasio je 30:25.

Krivaju su do pobjede vodili Abdurahmanović Sedžad sa šest te Velić Deni sa pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodali Sinanović Edin, Omerović Jasmin i Mehinagić Mirza.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Leković Božidar sa šest i Šekarić Boris sa pet postignutih pogodaka. Beribaka Igor i Smajilbegović Ajdin dodali su po četiri.

RK Krivaja – RK Slavija 30:25 (14:9)

SD Zavidovići – 11.11.2020, Sudije: Mešić Irhad i Šatorđija Ognjen; Delegat: Dragičević Mladen
Sedmerci: RK Krivaja 1/1, RK Slavija 2/2; Isključenja: RK Krivaja (4 minute), RK Slavija (6 minuta)

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar 1, Bašić Haris 2, Velić Deni 5, Salkić Ismir 1, Sinanović Edin 4, Kovačević Danis, Alić Amir, Faljić Adin 2, Omerović Jasmin 4, Čolaković Faris, Abdurahmanović Sedžad 6, Mehinagić Mirza 4, Džakmić Amel 1, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan

RK Slavija: Blagojević Filip, Tošić Dragan, Radovanović Filip, Šekarić Boris 5, Žiga Faris, Kovačević Bojan, Korjenić Samir 2, Tuševljak Bojan 2, Tešanović Predrag, Bojović Gilip, Beibaka Igor 4, Smajilbegović Ajdin 4, Delalić Adin, Tešanović Miloš, Pavlović Nemanja 2, Leković Božidar 6, Trener: Tomić Goran