Krivaja stigla do uvjerljive pobjede i nanijela prvi poraz Azotu u ovoj sezoni, hat-trick Mehića

Nogometaši Krivaje su se vratili na pobjedničke staze, a izabranici Dine Mačke danas su na Gradskom stadionu u Zavidovićima nanijeli prvi poraz u ovoj sezoni NK Azot iz Vitkovića (5:2) u 7. kolu Druge lige FBiH – Centar.

Ekipa NK Krivaja je prošlo kolo u Hadžićima ostala bez pobjede u sudijskoj nadoknadi protiv FK Radnika, a danas je igrala protiv momčadi koja je pored kluba iz Hadžića jedina dočekala ovo kolo bez poraza.

Pobjeda je mogla biti uvjerljivija, s obzirom da je Krivaja u jednom trenutku imala i vodstvo od 4:0.

Golom Admira Omerovića na otvaranju susreta Krivaja je je stigla do ranog vodstva. Igrala se 13. minuta kada je Kemal Ćosić povisio na 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku s dva gola Muhameda Mehića, u 50. i 71. minuti, Krivaja je stigla do nedostižne prednosti i već osigurala pobjedu, no nedostatak koncentracije je rezultirao dva primljena gola u nastavku igre, nakon prekida i kontra napada.

Ipak, Mehić Muhamed je u završnici postigao treći gol za konačnih 5:2 i tako kompletirao svoj hat-trick.

NK Krivaja će nakon ovog kola imati 11 bodova iz sedam odigranih mečeva, a današnji trijumf je treći u ovoj sezoni, nakon tri utakmice bez pobjede.

U narednom kolu koje se igra već u srijedu igrači Krivaje će gostovati u Sarajevu, kod FK Bosna Union, dok će narednog vikenda u Zavidovićima gostovati FK Goražde.