Krivaja u derbiju prvenstva bolja od Čelika

Sport

Rukometaši Krivaje večeras su na domaćem terenu savladali ekipu RK Čelik iz Zenice, u okviru petog kola Prve lige FBiH grupa Sjever, rezultatom 25:19 (12:9).

Derbi susret sezone odigran je u Zavidovićima, u Gradskoj sportskoj dvorani koja je večeras bila ispunjena do posljednjeg mjesta, i ovo je ujedno prva domaća utakmica za rukometaše Krivaje, koji su prethodne dvije utakmice igrali u Žepču.

Od samog početka susreta, grčevita borba na obe strane. Domaćini su bolje otvorili susret, i već u šestoj minuti imaju prednost od tri gola razlike, 4:1. Zahvaljujući raspoloženom golmanu Jasminu Hadžihasiću, domaća ekipa uspjela je održati visoku gol razliku većinom prvog dijela, da bi gosti pred sami kraj smanjili zaostatak na samo minus tri, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 12:9.

Početkom drugog dijela jako slaba realizacija na obe strane. Do 40. minute postignuto je samo pet pogodaka, a gosti upravo u 40. minuti stižu na samo minus dva, kod rezultata 14:12.

Ipak, rukometaši Krivaje u narednih desetak minuta prave seriju 6:1, i ponovo odlaze na plus sedam golova prednosti.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, igralo se gol za gol, a na kraju, domaći rukometaši slavili su rezultatom 25:19.

Krivaju su do pobjede vodili Amar Amitović sa sedam i Deni Velić sa šest postignutih pogodaka, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Slaven Šijaković sa jedanaest postignutih pogodaka.